Site Ekle

Yardım Zamanı – Yardım Kuruluşu

Gıda
Gıda yardımı, yerinde inceleme sonucunda tesbit edilen ailelere, bir defaya mahsus veya her ay ya da iki ayda bir olmak üzere periyodik olarak yapılmaktadır.
Giyim
Giyim yardımı, yerinde inceleme sonucunda tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Büyük kentlerde ihtiyaç sahiplerini mağazalara davet edilerek yapılan giyim yardımı, mağazaların olmadığı kentlerde evlere koliler halinde ulaştırılmaktadır.
Nakit
Yapılan sosyal inceleme sonucunda yardıma ihtiyaç duyduğu tesbit edilen kişilere bir seferlik veya periyodik olarak banka havalesi yoluyla nakit yardımı yapılmaktadır.
Eğitim
Eğitimini sürdürebilmek için maddi imkanları yeterli olmayan öğrencilere; şartlı nakit yardım, kırtasiye seti, okul çantası, okul kıyafeti, kitap, vb. yardımları yapan, ayrıca afetlerde, savaşlarda zarar gören okul binalarının eski hallerine dönmesi ya da yenilerinin yapılması için destek olmaktadır.
Barınma
Çeşitli sebeplerden dolayı evlerini kaybetmiş mağdur kimselere imkanlar dahilinde yardım edilmektedir.
Sağlık
Gelir düzeyi düşük ve/veya sosyal güvenceden yoksun ve/veya yeşilkart hizmetlerindeki kısıtlılıklardan dolayı tedavi alamamış kimselerin sağlık sorunlarının giderilmesi için danışmanlık, yönlendirme, medikal malzeme, ilaç gibi yardımlar yapılmaktadır.
Temizlik
Sağlıklı yaşamın ön koşulu olan temizliğin kolaylıkla sağlanabilmesi için kapsamlı bir temizlik malzeme seti (sabun, şampuan, diş macunu, diş fırçası, deterjan,vs..) ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır.
Meslek Edindirme
Desteğe muhtaç ailelerdeki yaşı ve sağlık durumu gelişmeye, öğrenmeye ve beceri kazanmaya müsait olan kişilere çeşitli branşlarda meslek edindirmek ve beceri kazandırmak için eğitim çalışmaları yürütülmektedir.

www.yardimzamani.org

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Yardım Zamanı – Yardım Kuruluşu burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Yardım Zamanı – Yardım Kuruluşu gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.