Site Ekle

Web Tasarım Pazarlama Anlayışı

Web tasarım pazarlaması, web tasarım firmasının temel görevinin, hedef web tasarım müşterisinin gereksinimlerini saptayıp, modern web tasarım trendleri ve teknolojisinden yararlanıp, müşteriyi tatmin ederek kar sağlama temeline dayanır. Bu sebeple modern web tasarımı pazarlama anlayışını müşterilere yönelik web pazarlama anlayışı olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır.

Web tasarım firmaları ancak müşterileri üzerine yoğunlaşarak web tasarım ve web yazılım projeleri için başarılı bir pazarlama stratejisi geliştirebilir. Web sitesi pazarlaması firma ve müşteri arasındaki ilişkileri besler. Web firmanızın amaçlarına ulaşması için en uygun tasarım ve yazılım bileşenini pazarlama fonksiyonu belirler.

birNC’ye göre bir web tasarım ajansının müşterileri için doğru tasarım ve yazılım çözümünü seçmesi için şunları sorarak analiz yapması gerekir.

  • Müşterilerin ürünlerine kimin ihtiyacı var?
  • Müşterilerin ihtiyaçları nelerdir?
  • Güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?
  • Müşterinin amaçları ve hedefleri nelerdir?
  • Web sitesiyle hangi stretejileri kullanacaktır?

Web sitesi tasarımı yapılacak her müşterinin vitrin edilecek ürün ya da hizmetinin bir anlamı vardır. Bu anlam her müşteri için değişik intibalar bırakıyor olabilir. İnsanları web sitesinde bir ürünü almaya yönlendiren duygu ve düşünceler farklıdır. Önemli olan kişilerin içindeki bu özel duygu ve düşüncelerden oluşan satın alma nedenlerini anlayabilmektir. Web sitelerinde ziyaretçilerin satın alma nedenini ortaya çıkarırsak, tüm satış ona göre yönlendirilebilir.

www.birnc.com.tr

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Web Tasarım Pazarlama Anlayışı burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Web Tasarım Pazarlama Anlayışı gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.