Site Ekle

Web Tasarım Müşteri İlişkileri Yönetimi

Web tasarımı projelerinde -müşteri ilişkileri yönetimi nedir- sorusundan önce müşterinin web tasarım firmaları için önemini tanımlamamız gerekir. Basit olarak ifade edersek müşteri, bir web tasarım firmasından hizmet satın alan insan veya insan grubudur. Bu doğrultuda, web tasarım müşteri ilişkileri yönetimi; globalleşen dünyamızda değişen web tasarım trendlerinin getirdiği müşteri beklentilerine cevap verebilmek amacı ile oluşturulan bilgiye dayalı bir rekabet stratejisi; müşterilerle karşılıklı, uzun vadeli bir değer ilişkisi yaratmak için gerçekleştirilen web tasarım projesi süreçlerindeki ilişkilerin etkin bir biçimde yönetilmesidir.

Web Tasarım müşteri ilişkileri yönetimi ilişki bazlı pazarlama alanında yeni bir konsept. Ancak birNC’ye göre altında yatan fikir çok basit: Farklı müşterilere farklı muamele yapın. Aslında bu terim çok enteresan geliyor insana. Çünkü yıllardır duyduğumuz mahalle lafı olan adamına göre muamele edeceksin sözü çok güçlü bir teori oluveriyor. Bire-bir pazarlamanın temel stratejisinin temel mekanizması, müşterilerin nasıl farklılıklar gösterdiğini anlamayı ve bu farklılıkların her bir müşteriye göre firmanın nasıl davranması gerektiği konusunda bir strateji oluşturmasını içeriyor. Ancak fikir bu kadar basit olmasına rağmen web tasarım müşteri ilişkileri yönetimini uygulamaya geçirmek hiç de kolay değil. Bire-bir pazarlama aslında satış ve pazarlamadan çok farklı ve çok daha kapsamlı bir şey.

Web tasarım müşteri ilişkileri yönetimini uygulamaya karar verdiğinizde firmanız, web tasarım ve web yazılım çalışmalarında, farklı müşteri ihtiyaçlarına göre bu çalışmaların nasıl değiştirilmesi gerektiği konusunda uzman olabilmek zorunda.

Web Tasarımı

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Web Tasarım Müşteri İlişkileri Yönetimi burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Web Tasarım Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.