Site Ekle

Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Tasarım, insanın zihninde canlandırdığı biçimdir. Bu tanımlamada zihinsel süreçlerin kullanımı ön plana çıkmaktadır. Farklılıkları bulma, hayal kurma, sorgulama, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, akıl yürütme gibi üst düzey zihinsel süreçlerin tasarım yapmada önemli bir yeri vardır.

Web tasarımı , web sitesinin görsel ve yazılım kısmına verilen isimdir. Web sitesi tasarımı hazırlanırken amacın mantığını kavramak, sektörel bilgi sahibi olmak, güncel trendlere hakim olmak çok önemlidir. Günümüzün en etkili ve en düşük maliyetli reklam platformlarından birisidir web tasarım sitesi. Ürün ve hizmetlerinizi hiç bir maliyet ödemeden müşterilerinize tanıtabilir, yeni müşteriler edinebilirsiniz. Yani web sitesine sahip olmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Web sitenizle müşterilerinize firmanızın kurumsal kimliği, kültürü ve politikalarınızla alakalı bilgi sunmuş olursunuz. Dolayısıyla yaygınlaşan internet kullanımı, web sitemizi bir iletişim yayın hizmeti haline getirmiştir.

Web sitesi tasarımının kendine özgü nitelikleri vardır. Temel internet yaklaşımlarını, web tasarım teknolojilerini bilmeyi ve ayrı bir web tasarım anlayışını gerektirir. Web tasarım, bir sitenin ziyaretçilerine açılan yüzüdür. Bu nedenle hem kurumsal kimliğinizi ve marka imajınızı yansıtmalı hemde hedef kitlenizin beklentilerine uygun olmalıdır.

Günümüzde birçok şeyin ürün ve hizmetlerin internet aracılığı ile bulunduğunu ve iletişime geçildiğini düşünürsek bu alanda sitenizin web tasarımı sizi ve firmanızı kurumsal olarak yansıtması gerekmektedir.

Sonuçta; web tasarım projenizin sade, kolay anlaşılır olması, renklerin sizi ve firmanızı yansıtması gerekir.

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Web Sitesi Tasarımı burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Web Sitesi Tasarımı gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.