Site Ekle

Web Sayfası Oluşturma

İnternet dünyasının geçmişten günümüze kadar ki gelişim süreci içinde web tasarım firmaları; teknoloji, tasarım trendleri, sektörel hizmet ve kurumsal anlayış boyutlarında değişim ve gelişim içinde bulunmuşlardır. Firmalar web sektöründe devingenlik içinde değişen teknolojik koşullara uyum sağlamaya çalışırken, web müşterileri de dev rekabet koşullarında olagelen web sitesi değişimlerine uyum sağlamak zorunda kalmaktadır. Dolayısıyla, her firma yeni teknolojiye sahip web sayfası tasarımı oluşturmaya mecburdur adeta.

Web sayfası oluşturma; yüksek düzeydeki bir web sisteminin unsurlarından, başka alt sistemlerinden ve bunların etkileşiminden oluşan dış teknolojik gelişmelere uyumu ifade eden alt yapı değişimini ifade eder. Web  sayfası tasarımı firması birNC’ye göre web sitesindeki bu yeniden oluşum, günümüzde daha da önem kazanmaktadır. Marka değerinin korunması ve artırılması için incelenmesi ve açıklanması gerekmektedir.

İşletmelerin internet dünyasındaki yüzü olan web sitelerinin, yaşayan bir varlık gibi değişime konu olması, işletme yöneticilerinin ve iş görenlerinin, çeşitli ilişkiler içerisinde bulundukları kar sağlayan tüketicilerini ve çeşitli nitelikteki tüzel kişilerini yakından ilgilendirir. Çünkü birNC’ye göre işletmelerin web siteleri, insanların gereksinimlerini doğrudan doğruya veya dolaylı olarak karşılamak amacı ile işleyen veya işletilen bir ekonomik birimdir.

Yeni bir web sayfası oluşumuyla birlikte, işletme müşterileri de gereksinimlerini karşılayan bu birimlerdeki değişimleri izlemek ve davranışlarını ona göre ayarlamak zorundadırlar.

Profesyonel Bir Web Sayfasına Nasıl Sahip Olunur?
Bütün kriterleri içinde barındıran profesyonel bir web sayfası yapmak istiyorsunuz ancak kimseden de yardım istemiyorsunuz! Web sitesi kurmaya nereden başlayacaksınız, tasarım, yazılım ve teknik bilgiye ihtiyacınız var mı?

Web Sayfası Hazırlamak Ekip İşi

Web sitesi sahibi olmanın ilk adımı alan adı (domain) sahibi olmanızdır. Domain sahibi web hosting aldığı takdirde rahatlıkla site kurabilir ancak tasarımsal olarak alt yapısı kuvvetli, profesyonel SEO kriterlerini uygun kaliteli bir web site kurabilir mi? Zor. Çünkü web sayfası yapmak bir ekip işi.

Firmaların yeni web sayfası yaparak başarılı olması, değişen ve gelişen web koşullarında yenilikçi anlayışa sahip web tasarım firmalarını seçmelerine bağlıdır diyebiliriz. birNC‘ye göre; çağımızda, mobil teknoloji, sosyal, yasal, ekonomik v.b. alanlardaki gelişmelerin yarattığı olanaklar firmaların işletme web sitelerindeki işlevlerine de yansıtılmalı.

Web sayfası yapmak için kullanılan yeni teknolojilerin ortaya çıkışından bu yana web tasarım ajansları web sitelerinin nasıl çalıştığı ve nasıl çalışması gerektiği sorunuyla bütünüyle ilgilenmelidirler. Modern web tasarım firmaları, web dünyasındaki gelişmelere karşı duyarlı olmak ve müşterilerinin bu alandaki tüm sorularını yanıtlayacak durumda olmak zorundadırlar.

Bir Web Sayfası Sahibisiniz Ama!…

İşlevsel olarak ihtiyacınızı karşılıyor mu, gerçek kimliğinizi yansıtıyor mu? Firmanıza güç veriyor mu? Web sitenizin değişim ihtiyacı geldi mi ve bunu nasıl anlarsınız? birNC Ajans, bu durumu anlayabilmeniz için maddeler halinde kendinize aşağıdaki soruları sormanızı tavsiye ediyor:

• Web sitem, faaliyetlerimi internet ortamında ve mobil üzerinden tam olarak yansıtıyor mu?
• Web sitem iş süreçlerimde markama yardımcı oluyor mu, yoksa dengesiz bir büyüme içinde miyim?
• Web sitem değerime değer katıyor mu? Marka bilinirliliğim ne durumda?
• Web sitemin internette bulunabilirlik oranı ne ve yeni müşteri talepleri alabiliyor muyum?

________________________________________________

Türkiye’nin WEB TASARIM markası

www.birnc.com.tr

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Web Sayfası Oluşturma burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Web Sayfası Oluşturma gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.