Site Ekle

Twitter’ın Yeni Özelliği

ReTweet’lere Yorum Ekleme

Twitter, getirdiği bu özellikle, twitter kullancılarının taleplerine karşılıksız kalmadığını gösterdi. Artık twitter kullanıcıları ReTweet yaparken paylaştıkları içeriğe 116 karaktere kadar da yorum ekleyebilecekler. Yani Twitter kullanıcılarının; bir Tweet’i ReTweet’lemek için ReTweet butonuna tıkladıklarında, karşılarına çıkan pencerede yorum ekleyebilecekleri bir alan bulunuyor artık.

Sonuç olarak Twitter; iletişim, paylaşım, öznellik, kişiselleştirme adına kullanıcılarının beklentilerini boş bırakmayarak ReTweet’lere yorum ekleme özelliğini kullanıma açtı.

Daha önce bu sistemin nasıl olduğunu ve kullanıldığını hepimiz biliyoruz; bundan önce kullanıcılar, başkasının bir tweetini yorum ekleyerek paylaşmak için tweeti direkt ReTweet‘lemek yerine, o tweet’i alıntılayıp yanına da yorumlarını ekliyorlardı. Bilindiği üzere bu sistem hem pratik bir çözüm değildi, hem de alıntılanan tweet 140 karakterlik limitin çoğunu kullandığından yorum yapmaya yetecek kadar karakter kalmıyordu. Bu aktif edilen yeni özellikle birlikte, kullanıcılar artık böyle bir sorunla karşılaşmayacaklar.

Kullanılmaya başlanan bu özelliği Twitter, resmi hesabından bir tweet atarak duyurmayı ihmal etmedi. Bu özellik şu anda, Twitter’ın web sürümünde ve iOS uygulamasında aktif olarak hayata geçti. birNC‘ye göre kısa bir süre içerisinde Android uygulamasında da aktif hale gelecek.

Yorum Gönder
4 Cevaplar

Sanırım artık Google bu platformdan yayınlanan url leri indexleyecek.

Yorum Gönder

google ın twitterı indexlemesi güzel olur. eklenen yeni özellikte hoş olmuş paylaşım için teşekkürler

Default 10 Nisan 2015
Yorum Gönder

valla arkadaş ben twitten soğudum bence kökten bir güncelleme yapmaları lazım hep sanal bot reklamcı spamcı dolu gerçek insana daha tanışamadım   hep beğen rewet filan reklam  🙂

Default 10 Nisan 2015
Yorum Gönder

Biz teşekkür ederiz. Boyners çok haklısınız.

Yorum Gönder

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Twitter’ın Yeni Özelliği burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Twitter’ın Yeni Özelliği gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.