Site Ekle

Türk Hair Hospital – Saç Ekimi

Sağlık sektöründe 2006 yılından bu yana saç ekimi operasyonları ile yurt içi ve yurt dışı hastalara hizmet veren kuruluşumuz. 2014 yılından itibaren yeniden yapılanarak T.H.H sağlık turizmi şirketi olarak yapılandırılmıştır. Bir çok sağlık hizmeti konusunda sizlere daha kapsamlı hizmet vermeye başladık.Dünya sağlık turizmi kapsamında Ülkemizdeki sağlık hizmetleri güvenilir, başarılı ve uygun fiyatlar ile dikkat çekmektedir.

Ülkemiz, Dünya’da en çok JCI (Joint Commission International) belgesine sahip 2. Ülke olarak JSI belgeli sağlık kuruluşlarına sahiptir. Bir çok hastane ile uluslararası sağlık turizmi hizmeti için akreditasyonlarımız bulunmaktadır.Türkiye, JCI ile akredite edilmiş 37 hastane sayısı ile dünyada ikinci sıradır.

Ayrıca 3 klinik ve laboratuar, 1 ayakta tedavi ve 1 nakil hizmeti olmak üzere Türkiyede toplam 42 adet sağlık kuruluşu JCI ile akredite edilmiştir. Hasta güvenliği, gizliliği ve kalite yönetimini ilke edinen kuruluşumuz hizmetlerini bu amaçla sürdürmektedir.

Öncelik ile Saç ekimi ve Plastik cerrahi operasyonları olmak üzere, Diş tedavisi (Diş implantı), Tüp bebek tedavisi ve Ortapedi cerrahisi olmak üzere hizmet vermekteyiz. Sağlık turizmi kapsamında sonuçlara en uygun şartlar ile kavuşmanız hedeflenmiştir. Farklı Tedavi ve hizmetleri konusunda bizlerden talepte bulunabilirsiniz.

Türk Hair Hospital - Saç Ekimi

Saç Ekimi
Genel olarak saç kaybının bir çok sebebi vardır.Hormonal–genetik dökülmeler, beslenme, stres, çevresel faktörler, ciddi rahatsızlıklar, kullanılan kozmetik ürünler vb. Oluşan saç kaybı kişilerde psikolojik sorunlar meydana getirebilmektedir. Bu sebeble insanlar, saçlarının dökülmesini engellemek ve dökülen saçlarını yeniden kazanmak için bir çok arayışa girerler.

Özellikle erkeklerde tepe ve alın bölgesinde bulunan saçlar testesteron hormonuna duyarlı olduğu için zarar görmekte ve dökülmektedir. Ayrıca erkeklerde başin arka kısmı olan iki kulak arasında bulunan saçlar testesteron hormonuna duyarlı olmadığı için dökülmezler. Saç ekiminde nakil olacak saç kökleri özellikle buradan alınır ve ekildiği alanda’da ömür boyu dökülmezler. Bu alanı donör alan olarak belirtiriz.

Türk Hair Hospital - Saç Ekimi

Donör alandaki sağlıklı saç kökleri, uzman ekip tarafından lokal anestezi altında micro-motor vasıtası ile hiç iz bırakmayacak şekilde saç kökleri tek tek alınıp, ekim yapılacak bölgeye tek tek yerleştirilir.

Saç ekimi lokal anestezi altında uygulanır. Operasyonun lokal anestezi altında yapılması sayesinde, işlem süresince kişiler rahattır, sadece lokal anestezik ilaçlar ilk uygulama esnasında enjekte edilirken hafif bir sızı hissettirebilir. Operasyon sonrası önerilecek ağrı kesici ve antibiyotiklerin düzenli olarak kullanılmasıyla operasyon sonrası süreç problemsiz olarak tamamlanmış olur.

Çok ciddi rahatsızlıkları olmayan, tedavi sürecinde olmayan herkes olumlu tespitten sonra saç ekimi yaptırabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi
Sakal, bıyık gibi erkekler arasında hem aksesuar olarak hem de çeşitli sosyal statülerin simgesi olarak kullanılmaktadır. Birçok erkek hayatının çeşitli dönemlerinde sakal bırakmıştır. Sakalın erkek hayatındaki önemi, çok çeşitli sakal kesimlerinin ortaya çıkmasına ve erkeklerin kendilerini bu seçimlerle ifade etmelerine sebep olmuştur.

Türk Hair Hospital - Saç Ekimi

Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat izleri sonrasında oluşan sakal kayıplarında da sakal ekimi yapılabilir. Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve hasta kalıcı sakallara kavuşulmuş olacaktır.

Saç Kök Hücre Tedavisi
PRP (Platellet Rich Plasma) yani trombositten zengin plazma saç dökülmesinde son yıllarda devrim niteliğinde gelişme yaratmış bir saç tedavi yöntemidir. Halk arasında kök hücre tedavisi, plazma tedavisi, vampir tedavisi gibi isimleride olan PRP yöntemi, kişinin kendi kanı ile yapılan otolog bir tedavidir.

Türk Hair Hospital - Saç Ekimi

PRP ile saç dökülmesini durdurmak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını mümkün hale getirmek hedeflenmektedir. Bu tedavi için kişiden yaklaşık 10-15 cc kan alınır ve özel bir kit içinde santrifüj ile pür PRP elde edilir.Bu trombositten zengin plazma, hücreleri tedavi etmekte çok etkili olan büyüme faktörlerini, kök hücreleri, proteinleri barındırır. Bu elde edilen plazma saçlı deriye ufak iğneler ile yüzeyel enjeksiyon (napaj) tekniği ile 1 cm’lik aralarla uygulandıktan sonra kalan miktar uygulama yapılan bölgeye püskürme tekniği ile verilerek işlem tamamlanır.

PRP yöntemi 4-6 haftalık aralıklarla 2-6 seans arasında uygulanmaktadır.

FDA (ABD gıda ve ilaç dairesi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir. Kişinin sadece kendi kanından elde edildiği için allerjik reaksiyonlara neden olmaz ve çok güvenli bir işlemdir.

Saç PRP tedavisinin özeti;

 1. Kişinin sadece kendi kanından (otolog) elde edilir, çok güvenlidir.
 2. FDA onaylı bilimsel bir yöntemdir.
 3. Saç dökülme tedavisinde etkinliği çok yüksektir.
 4. Saç mezoterapisi ile birlikte uygulandığında çok daha fazla etkilidir.
 5. Her yaşta ve her çeşit dökülmede uygulanabilir.
 6. 4-6 hafta arayla 2-6 seans uygulanır ve her seans ortalama 30 dakika sürer.

Neden Türk Hair Hospital?

 • 10 yıllık uluslararası deneyim
 • Profesyonel Ekip
 • Hastane ortamında operasyonlar
 • Paket programlar
 • Uygun seçenekler
 • Hasta Takibi
 • Hasta Memnuniyeti
 • Butik Hizmet

www.turkhairhospital.com

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Türk Hair Hospital – Saç Ekimi burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Türk Hair Hospital – Saç Ekimi gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.