Site Ekle

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Bilgisayar, tablet ve mobil cihazların ekran çözünürlüklerine göre duyarlı davranan, her platformda kullanıcıya cihaz ve çözünürlülük olarak bağımsız rahat bir gezinme sağlayan web tasarımlarıdır. 1920 piksel ekrana kadar tamamen sorunsuz çalışan ve uyum sağlayan bir web tasarımı anlamına da gelmektedir.

Arama motorları (google, yandex, bing, yahoo vb.) responsive web tasarıma çok önem vermeye başladı. Kolay kullanılabilen ve tüm cihazlardan erişilebilen responsive web tasarımlar Kurumsal Seo açısından da büyük değer taşımaktadır. Responsive web tasarımları HTML5 ve CSS3 ara yüz kodlama dilleriyle oluşturulmaktadır. İleri derecede bilgi ve teknik gerektiren bu çalışmaların yapılması için, profesyonel bir kodlama çalışması yapılması gerekmektedir.

    • Kolay Kullanıma Sahip: Ekran büyütmeden aşağı yukarı parmak hareketleriyle gezinme imkanı verir.

 

    • Kolay Bakım İmkanı: Tüm işletim sisteminde tüm çözünürlülükler için ayrı  Web Sitesi Tasarımı çalışmaları yapmaya gerek yok. Tek domain altında oluşturulan responsive tasarımla tüm cihaz çözünürlükleri için hizmet verebiliyorsunuz.

 

    • Arama Motoru Optimizasyonu: Responsive tasarımla SEO anlamında sitenize değerler katıp arama motorlarının istediği yapıya kavuşabiliyorsunuz.

 

    • Düşük Maliyet: Fazla web sitesine gereğiniz yok, tek responsive tasarımla az maliyetle bir web sitesine sahip olabiliyorsunuz. Hosting, domain vb. ek maliyetleri tamamen ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

 

    • Sosyal Medya Paylaşımları: Responsive tasarımın önemli özelliklerinden biri de responsive web sitesi sahiplerinin sosyal ağlardaki paylaşım ve bağlantıları tek bir URL’de toplayabiliyor olabilmesidir. Böylece responsive tasarımla; güvenli, eksiksiz bir sosyal medya deneyimi yaşanarak hedef kitlelerin tüm istek ve taleplerine göre strateji belirlenerek şirketinizin kar sağlamasına katkıda bulunuyorsunuz.

Web Sayfası Tasarımı Firması birNC

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Responsive Web Tasarım burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Responsive Web Tasarım gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.