Site Ekle

Polat Oltu Taşı

Memleketi Oltu olan bir insan için elbette Oltu Taşı madeni bir değer olarak yükselecektir karlı dağların zirvesinden…

Oltu Taşı madenini elinde işleyerek değerini ortaya çıkarması için gerekli çabayı da önce çıraklığında sonra ustalık aşamasında sergileyen memleketimiz insanı bu değerin, bu madenin kıymetini dünyanın dört köşesindeki insan topluluklarına sunduğu takı ve aksesuarlar ile namını diyar diyar yaymışlardır.

Biz Oltu Taşı ustaları olarak bu değerin yok olması ve değersizleştirilmesi hususunda yıllardır mücadelemizi veriyoruz.

Siz de talep eden müşterilerimiz olarak bu değeri sahte ürün satışı yaparak Gürcistan Oltu’su diye bir ibareye aldanmayınız. Oltu Taşı, Oltu ilçesinde çıkarılan bir taştır. Taş tamamen biz ustaların elinde işlenerek takı ve aksesuar olarak vitrinlerde yerini alır. Gürcitan menşei taşlar ise fabrika çıkışlı seri üretimler olduğu için hem ucuz hem de ham maddesi değersiz bir taştır.

Oltu’ya ve Oltu Taşı’na verdiğimiz değer, önem ve hassasiyeti pekiştiren birkaç husus hakkında açıklamada bulunmak istiyoruz. Bazı internet sitelerinde Oltu Taşı’yla yakından uzaktan alakası olmayan sahte ürünlerin çok cüzi fiyatlarda satışa sunulması üstelik bu ürünlere Oltu Taşı denilmesi biz ustaları çok rahatsız etmekte ve üzmektedir. 10 TL’ye bir Oltu Taşı tesbih satın almanız mümkün değildir. Lütfen bu satıcılara aldanmayınız. Oltu Taşı değerli bir maden olduğu gibi fiyatı ve işçiliği de aynı oranda değerlidir.

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Polat Oltu Taşı burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Polat Oltu Taşı gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.