Site Ekle

Perdemania – Zebra Stor Perde Modelleri

Stor Perde
Stor perde modelleri ortasından geçen alüminyum bir boru üstüne sarılan kumaşın, metal veya plastik zincir ile mekanizmaya rulo şeklinde sarılmasından oluşur.

Perdemania - Zebra Stor Perde Modelleri


Stor perdenin düz ve gergin durması için alt kısmına bir lama profili yerleştirilir. Genel olarak Türkiye standartlarında pencere yüksekliği 160-170 cm olarak belirlendiğinden stor perde yüksekliği 200 cm olarak kabul edilir. En ölçüsü olarak özel kumaşlar hariç 300 cm’ye kadar üretim yapılır. İstenirse perdenin etek kısmında oyma sutaşı ve boncuklarla süsleme yapılabilir. Mekanik sistemli perdelerde en çok tercih edilen hazır perde modelleridir. En ucuz perdeler bu grupta bulunur. Mutfak ve salon perdesi olarak kullanıma uygundur.

Zebra Perde
Zebra perde modelleri de mekanizma olarak stor perde grubuyla aynı mantıkla çalışırlar. Kumaş desenleri sırasıyla opak ve yarı-saydam olarak birbirini takip eden desenler olduğu için görünümü itibariyle bu ismi almıştır. Stor zebra perde olarak da bilinirler.

Perdemania - Zebra Stor Perde Modelleri


Bu sistemli perdeler beraberinde tül perde kullanımına ihtiyaç duymadan gece ya da gündüz kullanılabilirler. Zebra perdenin yarı-saydam şeritleri aynı hizaya getirildiğinde tül perde görevi görürler. Işığı geçirmemesi istendiği durumlarda opak olan kısımlar birbiri ile altlı-üstlü gelecek şekilde ayarlanır. Pliseli perde, ekose perde perde, jakarlı, simli ve balkon perdesi gibi modelleri vardır. Modeline göre farklı ve uygun fiyatlarda sunulan zebra perdeler tüm ev perdesi ve iş yeri gibi yaşam alanlarında tercih edilmektedir.

Çiftli Sistem Perde
Tek ray üzerinde iki mekanizma barındıran mekanizmalı perdelere denir. Çiftli sistem ya da ikili stor perde olarak adlandırılır.

Perdemania - Zebra Stor Perde Modelleri


Tek bir ray üzerinde iki tane stor perde sistemi kuruludur. Bu sistemlerden birisi stor perdedir. Bu stor perde arkada güneşlik görevi görür. Bu mekanizmanın hemen altında desenli tül perde mekanizması bulunur. Bu perdelerin iki yanında da kontrolü bulunması çiftli sistem perdeleri çok kullanışlı kılar.

Ön ve arkadaki kumaşlar kullanıcı tarafından seçildiği için, yaşam alanında istenildiği gibi dekorasyon yapılır. Uygun fiyat seçenekleri de bulunan çiftli sistem perdeler bu sebepten genel olarak evlerde özellikle de salon perdesi olarak tercih edilir.

Karartma (Blackout) Perde
Karartma (ing. adıyla blackout) perdelerin en büyük özelliği ışığı %100 oranında kesmesidir. Bu yüzden karartma ismini almıştır.

Perdemania - Zebra Stor Perde Modelleri


Bu tür hazır perdelerin öncelikli amacı bulunduğu alanın güneşle ilgisini tamamen kesmek, sonraki kullanım amacı ise içerideki ısı derecesini güneşe karşı belirli seviyede tutmaktır. Kullanım alanları genel olarak iş yerleri, ofisler, yatak odası perdesi, sınıflar vb. olduğu için motorlu ve uzaktan kumandalı olarak da tercih edilirler.

Arka yüzü siyah olarak üretilen bu perde perde türünde iç renk gri, ekru, beyaz, krem, pembe, sarı, kırmızı, mavi, mor, yeşil, turuncu, kahverengi, vizon, lila ve birçok renk olarak üretilir. Bunların yanı sıra özel olarak geliştirilen aleve dayanılırlık ve yangına karşı emniyetli olması sebebiyle tercih edilirler.

Screen Perde
Stor perdelerin bir türü olan screen perdeler güneş ışığını geçirmeleri sebebiyle sunscreen olarak da bilinirler. Özel olarak geliştirilmiş güneşi belirli miktarda geçiren teknik bir kumaştan üretilir.

Perdemania - Zebra Stor Perde Modelleri


Güneşten gelen yoğun ışığı kırdığı için yaşam alanlarında bulunan mobilya ya da elektronik eşyaların renklerinde oluşabilecek solmaya ve yıpranmalara karşı bir önlem olur. Diğer kumaş türlerine göre enerji tasarrufu sağlar ve aynı anda dışarıdaki manzarayı kapatmaz. Temizliği ve montajı kolaydır. Ayrıca yangına karşı dayanıklıdır. Bu perdelerin tek olumsuz yanı, güneş battıktan sonra içeriyi göstermesidir. Ev perdesi olarak kullanmak isteniliğinde bunun önüne geçmenin en kolay yolu da çiftli sistem perde mekanizması üzerinde bir stor perdeyle birlikte kullanmakla olur.

Baskılı Perdeler
Desenli hazır perdeler genellikle zebra perde, çiftli sistem perdelerin tül kısmına ve stor perdelere yapılan kişiye özel ya da seri imalatta kelebek baskılı, çiçek baskılı, araba, istanbul, paris, roma, kahve baskılı perde modelleridir. Baskı yapılacak olan fon perde kumaşı dijital baskı tekniklerine uygun olması açısından beyaz, krem ya da ekru renklerinden tercih edilir.

Perdemania - Zebra Stor Perde Modelleri


Mutfak perdesi, bebek, çocuk ve genç odası perdesi kullanımına uygundur dahası her alanda kullanılabileceği ve bulunduğu ortamdaki insanları etkileyebileceği düşünülerek sağlık açısından su bazlı baskı teknikleri tercih edilmelidir. Kanserojen olmayan ve kokusuz sublimasyon tekstil baskısı ya da lateks baskı tekniği önerilir. Fiyat uygunluğu açısından solvent bazlı baskı yapılacaksa AB normlarına uygun olan Eco-Solvent boya türleri seçilmesi çok önemlidir.

Perdemania - Zebra Stor Perde Modelleri

Ücretsiz Kargo
Yapacağınız her 200 TL ve üzeri perde alışverişinizde kargo ücretini biz ödüyoruz.

Ücretsiz İade
%100 müşteri memnuniyeti ilkemiz gereği perde alışverişlerinizde memnun kalmamanız durumunda 7 gün içerisinde iade etme hakkınız bulunmaktadır.

Kapıda Ödeme
Perdenizi ister kredi kartıyla taksitle isterseniz kapıda ödeme seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

http://www.perdemania.com.tr

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Perdemania – Zebra Stor Perde Modelleri burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Perdemania – Zebra Stor Perde Modelleri gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.