Site Ekle

Kıl Çadırı ve Yörük Çadırı Dokumacılığı

Bizim işimiz kıl çadırı ve yörük çadırı dokumacılığıdır. Mesleğimizi 3 kuşaktan bu yana devam ettirmekteyiz ve ettireceğiz. Bu kıl çadır dokumacılığı; Öncelikle bunun kıllarını çobanlardan köy köy il il dolaşıp Türkiye genelinden ihtiyacımız kadar kıl topluyor, kılları renk renk ayırıp daha sonra taramaya geçilir daha sonra ise ip yapılıp ve büküme geçilir ve dokunup çadır haline gelir. Çadırlarımızın dokuma ebatları en olarak 100 cm olarak dokunup gelen siparişe göre dikilip kurulur. Çadır ölçüleri standart değildir siparişe göre her ölçüde hazırlanıp teslim edilir.

Neden Kıl Çadır Tercih Edilir?

Kıl çadır yazın serin kışın sıcak tutma özelliğine sahiptir neden mi? Çünkü kıl çadır yağmurda şişme yapar dokuma gözenekleri kapanır güneş doğduğunda dokuma gözenekleri açılıp rüzgarı içeriye alır ve serin olur.

Osmanlı tarihinden bu yana kullanılan kıldan mamul kıl çadırları hala kullanılmaktadır. Kıl Çadırları günümüzde artık genellikle göçebelerde deyim Akdeniz sahillerinde ki BEŞ yıldızlı otellerde daha çok ilgi ile kullanılmaktadır. Kıl Çadırı otellerde daha Türk gecelerinde gözleme çadırları olarak kullanılmaktadır. Kıl Çadırlarımız keçi kılından ip yapılarak daha sonra tezgâhlarda dokunarak imalatını yapmaktayız.

Kıl Çadırı kullananların tercih sebebi birçok özelliğe sahip olmasından kaynaklanıyor. Kıl Çadırının taşıdığı özellikler Yağmur geçirmemesi sıcakta serin soğukta sıcak tutma özelliği vardır. Kıl Çadırının bu özelliği keçi kılının yağmurda şişmesinden kaynaklanıyor. Bundan dolayı Kıl Çadırı kuruluyken yağmur yağdığında şişerek dokuma gözenekleri kapanıp dışarıdaki hava akımını kesip dışarıda soğuk havayı içeriye almaz sıcak havada ise gözenekler açılıp dışarıda sıcak bir havada çadırın içerisine serin mi serin olur. Dokuma gözeneklerinden adeta rüzgârı süzer genellikle kıl çadıra tercih sebebi bundandır.

  • Asırlardan beri günümüze kadar gelmiş olan geneleğimizi paylaşarak yaşatmaktayız.
  • Müşterilerimizin memnuniyeti en üst düzeyde tutmak için kalite standartlarına uygun gerek makinada dokuma gerekse elde dokuma çeşit çeşit kıl çadırlarımızla hizmet vermekteyiz.
  • Birinci sınıf malzeme ve üst düzeyde işçilikle işimizi ön görülen sürede bitirerek teslim etmekteyiz.
  • Müşterinin her iş için ekip aramalarını gerektirmeyecek yapısıyla mümkün olan en kısa zamanda işini bitirerek zaman kaybını azaltılır.
  • Biz filizdokuma kıl çadır imalat ve montaj ı yapan firma olarak özel deneyimli ekibimiz sayesinde çadırlarımızı en kısa ve en hızlı bir şekilde yurt içi ve yurt dışına dilediğiniz her yere kurmaktayız.
  • Üç kuşaktan bu yana 150 yıllık hizmetimizle bu sektörde tecrübesiyle deneyimiyle siz değerli müşterilerimize en uygun ve en hızlı bir şekilde kurulumu ve teslimini yapmaktayız.
  • Makina dokuması ve el dokuma çadırlarımızla zevkinize ve işinize en uygun ürünü hizmetinize sunarak kaliteli ve garantili olduğunu belirtip her hangi bir aksaklık ve yapım esnasında uygulamalardan doğabilecek aksaklıklar firmamız sorumludur.

www.kilcadirci.com

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Kıl Çadırı ve Yörük Çadırı Dokumacılığı burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Kıl Çadırı ve Yörük Çadırı Dokumacılığı gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.