Site Ekle

Google’da Üst Sıralara Çıkma

Web siteniz var ve uzmanlık alanınızla ilgili internet dünyasında yayına başladınız. Amacınız hedef kitlenizle buluşmak, yeni müşteriler bulmak, talep almak, sektörünüzle ilgili faydalı olmak ve para kazanmak. Peki web sitenizin varlığını kim ve nereden bilecek? İnternet’te kendinizi nasıl ifade edeceksiniz? İşte tüm bu soruların cevapları.

Arama Motoru Optimizasyonu: Google, Yahoo, Yandex, Bing
gibi arama sitelerinde sektörel anahtar kelimelerinizde arama sonuçlarının ilk sayfalarında yer almanız ve bu amaçla, dev arama motorlarının sıralama için hangi kriterleri kullandığını bilip, tüm yeni algoritmalarını takip edip bu kriterlere göre web sitenizi düzenlemeniz gerekmektedir. İşte bu web sitesi stratejik düzenleme işlemlerinin tümüne SEO  denir. Tabi web sitesi sahiplerinin Seo işlerine ne zaman ve nasıl karar alacağı ve bunları nasıl uygulayacağı hususu firma kültürüne, değer yargılarına, rakip analizlerine, gelecek planlamalarına ve marka tutundurma çalışmalarına göre şekillenebilmektedir.

Google’da ve diğer önemli arama motorlarında üst sıralara çıkmak için önemli bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygulayan web site sahipleri, bazen anahtar kelime bazlı çok başarılı olup birinci sayfada birinci sırada görünebililer. Ancak arama motoru Google’da üst sıralara çıkmak için geçici taktiklerin uygulanması yaygınlaştıkça, Google arama motoru açısından, bu durum Google’un planlarına sekte vurulması anlamını geliyor. İnternet’te bilgi arayan kişilerin işine yarayacak olan web siteler değil de, Seo’su iyi uygulanmış olan web siteleri üst sıralarda yer alıyor. Bu nedenle, arama motoru siteleri zaman zaman arama algoritmalarını değiştirerek, sıralamaları etkiliyorlar, gerçekten bilgi veren, özgün ve faydalı web sitelerini üstlerde çıkarmaya çalışıyorlar.

Web Tasarım Ajansı birNC’ye göre Google’da üst sıralara çıkmak için; her şeyden önce Seo organizasyonunu talep eden web sitesinin; sektörel kalite farklılıklarının olması, özgünlüğü, uzmanlık düzeyleri, ürün ve hizmet sistemlerinin niteliği, sosyal medya etkinliği gibi faktörler tüm Seo çalışmalarını farklı kılmaktadır. Farklı kültürlerden gelen bir işletme; web sitesi tanıtımı için çalışanların, kurumiçi ve kurumdışı pazarlamasına, herkesin firmayı benimseyebilecekleri imajlar yükleyerek ortak bir takım değerler oluşturarak iletmesi için de adımlar atmak zorundadır. Çünkü bu kurumsal imaj tanıtımı, firmanın web sitesi Organik Hit’ini artırır ve Seo’da tam anlamıyla başarıya ulaşılır. Seo‘da sağlanan bu başarıyla örgüt kültürü oturmaya başlar, kar oranları artar ve çalışanlar kendilerini bir bütünün parçası saymaya başladıklarında da mutlu bir firma oluşumu sağlanır.

www.birnc.com.tr

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Google’da Üst Sıralara Çıkma burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Google’da Üst Sıralara Çıkma gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.