Site Ekle

Google Arama Geçmişi İndirme

Arama Geçmişi İndirme

Geçmişi indirmenize imkan tanıyan Google, yıllar önce Google Takeout hizmetini kullanıma açmış ve Google’da depolanan bilgilerinizin tamamını ya da istediğiniz bir kısmını indirmenize izin veriyordu. Blogger, Google Drive, Google Fotoğraflar, Hangouts, Haritalar, Takvim ve YouTube vb. kanallarında arama verilerinizi yedeklemenize olanak tanıyan Google, şimdi de arama geçmişinizi indirip arşivlemenize izin vermeye başladı.

Arama geçmişinizi indirince size ne fayda sağlayacağını düşünebilirsiniz. birNC‘ye göre tehlikeli bile olabilir! Kimsenin görmesini istemediğiniz internette ziyaret ettiğiniz tüm web sayfası arama verilerini, başkalarının görmesi sizleri zor durumda bile bırakabilir. Yani geçmişi silmeyi unuttuğumuzda ve (Ctrl Shift n) tuşlarıyla Gizli Pencerede web sitelerini ziyaret etmediğinizde, geçmiş arama verileri indirilen her web kullanıcısının hareket tarzları önemli bir suçun delili bile olabilecek.

Google Arama Geçmişi’ni nasıl indirebiliriz, neler yapmalıyız? Öncelikle Google History‘e gitmek gerek, karşımıza oturum açma ekranı gelecek, güvenlik gerekçesiyle. Şifremizi girdikten sonra “Google Geçmiş Sayfası” karşımıza çıkacak. Sağ üstte “Ayarlar” sekmesi vardır, orada “İndir” bölümününde “Arşiv Oluştur” butonuna tıklayarak verilerin girmiş olduğunuz hesabın mail adresine gönderilmesini sağlıyorsunuz. Mailinize, Google Drive’da görebileceğiniz ve aynı zamanda index.html rar dosyası şeklinde masaüstünüze indirebileceğiniz bir mail geliyor. Bu şekilde Google arama geçmişi verilerinizi indirmiş oluyorsunuz.

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Google Arama Geçmişi İndirme burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Google Arama Geçmişi İndirme gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.