Site Ekle

Facebook Suçunu Kabul Etti

Facebook, resmi haberlerini yayımladığı “Haber Odası” linki üzerinden yaptığı açıklamada, yöneltilen bazı suçlamaları kabul etti. İllegal yöntemlerle takip edilmelerinden şüphelenen 25 bin kişi tarafından Facebook’a dava açılmış ve dava, Avusturya’nın Viyana şehrindeki bölge mahkemesi tarafından işleme alınmıştı. Bu gelişmelerden sonra Facebook resmi haberlerini paylaştığı platformlarda bazı suçlamaları kabul ettiğini açıkladı. Son zamanlarda Facebook’un ismi, illegal takip suçlamalarıyla oldukça anılır olmaya başladı.

Facebook’la ilgili “Belçika Gizlilik Komisyonu” tarafından bir rapor hazırlandı. Bu rapora göre Facebook’un bazı kullanıcılarının kendisini takibinden çıkmasının imkansız hale getirdiği ve en önemlisi de Facebook’a kayıtlı olmayan kullanıcıların dahi takip edildiği açıklandı.

Bunların yanısıra Facebook için yapılan bir diğer önemli iddia ise; kullanıcıların sosyal reklam platformlarından çıkmasına izin verilmediği yönünde oldu. Facebook için hazırlanan raporda kullanıcıların istedikleri zaman sosyal reklam platformundan çıkabileceği belirtiliyorken, bu durumun olmaması ve Facebook’un raporunda bu konuya mukabil ‘takip’ yerine ‘web izlenimleri’ yazısı kullanılıyor açıklaması kafaları karıştırıyor.

birNC’ye göre Facebook üzerine isnat edilen en ciddi iddia ise şu: Facebook’a üye olmayan kişilerin bile takip ediliyor olması savı. Facebook bu iddiayı tam olarak kabul etmese de, bir açık nedeniyle bazı kullanıcıların takibe alındığını, yakın zamanda bunun düzeltileceğini belirtti.

 

Yorum Gönder
2 Cevaplar

Vay arkadaş iyice sanal olmuşuz bir işimizide düzgün yapalım.

Yorum Gönder

Suçsuz insan yoktur. Pişman insan vardır 🙂

Yorum Gönder

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Facebook Suçunu Kabul Etti burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Facebook Suçunu Kabul Etti gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.