Site Ekle

Eskiyen Mobilyaları Boyama Yolları

Baharın gelmesi ve havaların iyileşmesi ile hepimiz elimizdeki bazı eşyalarımızın temizliği ve yenilemesine başladık bile. Bahar geldiğinde eski eşyalar atılıp yenileri ile değiştirilir veya eskiyen mobilyalar boyanma yöntemi ile sanki yeni bir eşya almışsınız gibi yepyeni bir hale gelir. Bu da insanlara maddi ve manevi açıdan rahatlık sağlar. Eşyalarımızı sokağa atmaya veya hurdacıya vermemize, yeni bir mobilya almak için oldukça büyük maliyetlere girip mağazadan sıfırını almaya gerek kalmayabilir. Eğer ki siz de mobilya boyama ile (bir diğer ismi mobilya ciladır) ilgileniyorsanız yazımızı okuyabilir ve dilerseniz uygulayabilirsiniz. Fakat mobilya boyama işi kolay bir iş değildir. Öncelikle bunu belirtmek isteriz.

Mobilyaların boyanmasında sadece boyasını yenilemek anlamı çıkarılamaz. Bir takım işlemlerden geçiyor olması gereklidir. Mesela, boyamak istediğiniz mobilyanın, masanın, oturma odası grubunuzun, yatak odası mobilyalarınızın, sandalyelerinizin ve ya komidinin nasıl bir malzemeden yapıldığını bilmelisiniz. Kırık, çatlak ve diğer hasarlı noktalar var mı, bunları da tespit etmelisiniz. Bu tarzda sorunlu olan bölgeleri zımpara ve macunlayarak düzeltme ve onarım işlemi yapılmalı. Bundan sonra boyanmaya hazır hale gelecek olan mobilyanızın hangi tür bir boyanın uygun olacağına doğru bir şekilde karar vermeniz gerekiyor. Yanlış bir işlem tüm emeğinizi çöpe atabilir. Hatta mobilyanızı da bozabilirsiniz. Kaş yaparken göz çıkarmaya benzeyebilir.

Boya aşamasına geçmeden önce bu tarzda ki düzeltme ve onarım işlemlerinden sonra düzgün ve temiz bir yüzey elde edilmelidir. Bundan sonra boyama işlemine geçilebilir. Satın almış olduğunuz boyanın uygulama yapacağınız mobilya ile uyumlu olacağına dikkat edin. Boyayı uygularken sadece bir kat atmak yetersiz olacaktır. Bu yüzden en az iki kat boya atılmalıdır. Boyayı kaliteli bir boya olarak belirlemek ve kullanılacak olan fırçanın da aynı şekilde kaliteli bir fırça olmasına özen gösterilmelidir. Sonuç itibariyle bu iş bir sanat işi sayılabilir. Özenle üzerinde çalışılmalıdır.

Boyama işleminde mobilya üzerindeki bir takım aksesuar ve sökülebilir parçalar mevcut ise bu parçalar çıkarılmadan boyama işlemine girişilmemelidir. Mobilyanın altına ve etrafına güzelce boyanın sağa sola sıçramaması için altına gazete kağıtları gibi bir malzeme koyulmalıdır. Mobilyanın tamamen temiz olduğundan emin olunmadan boyama başlanmamalıdır. Kir, toz veya çapak tarzında yabancı maddeler üzerinde yer alırsa, boya güzel bir şekilde uygulanamaz. Sonuçta yabancı maddeler boyanın içine karışmış olacaktır. Bu da iyi sonuçlar doğurmaz. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra güzel bir şekilde kurumaya bırakılmalıdır. Kuruma işleminden sonra mobilya boyama yöntemi sayesinde yeni bir mobilyaya sahip olmuş olursunuz.

Dilerseniz mobilya boyama konusunda mobilya boyama ustalarından fiyat almak isterseniz web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

www.ustalazimsa.com/mobilya-boyama/

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Eskiyen Mobilyaları Boyama Yolları burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Eskiyen Mobilyaları Boyama Yolları gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.