Site Ekle

Bosch Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşyaların en önemlilerinden olan çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası hakkında kullanıcıları bilgilendirmeye çalışacağız. Hem zamandan hem de sudan tasarruf etmek amaçlı kullandığınız çamaşır makinesi ansızın su boşaltmıyor arızası mı verdi? Çamaşır makinesi servisi 444 1 840 numaralarını arayınız. Ayrıca aşağıdaki adımları uygulayarak da çamaşır makinesi su boşaltmıyor arızası ile ilgili çözüme ulaşabilirsiniz.

  • Çamaşır makinenizin sağ alt köşesindeki kapağı açarak su tahliye pompasını kontrol ediniz. Bu durumda kapağı açarken içeride biriken su akacağından buna göre önlem alınız.
  • Su tamamen boşaldıktan sonra pompa kapağını sola doğru çevirerek açalım.
  • İlk olarak karşımıza süzgeç gelecektir. Bu süzgeç kısmında bozuk para, toka, anahtar gibi cisimler çıkabilir. Bu bölümün temizliğini periyodik olarak yapmamız gerekiyor. Aksi halde buraya kaçan cisimler pompa motoru pervanesine zarar verecektir. Bu durumda pompa motorunu komple yenilemeniz gerekebilir.
  • Deneme çalışması yaparak cihazınızın çalışmasını gözlemleyiniz.
  • Eğer çamaşır makinesi hala su boşaltmıyor ise makinemizin gider hortumunu kontrol etmeliyiz. Hortum ezilmiş, kırılmış veya tıkanmış olabilir. Gerekirse gider hortumunuzu yenilemelisiniz.

Yukarıdaki işlemler sonrasında eğer çamaşır makinesi su boşaltmıyor ise 7/24 aktif çağrı merkezimiz olan 444 1 840 numaralı bosch servisi merkezini arayarak arıza kaydı bırakabilirsiniz. Bosch servis ekipleri Kocaeli, Antalya, Bursa, İstanbul, Sakarya bölgelerinde aynı gün adresinize gelerek arızayı gidereceklerdir.

www.bosch-servisi.gen.tr

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Bosch Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Bosch Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.