Site Ekle

Bayanımla – Moda Sadece Zenginler İçin mi?

Moda, insanların kıyafetlerini ve aksesuarlarını nasıl giyeceği yönünde belirleyen bir tüketim tutumudur. Kıyafetlere ömür biçen bu kavram, yaşantımızın büyük kısmında karşımıza çıkmaktadır. Bir markanın veya ünlünün bile kolayca başlatacağı bu akımın temelini özenti oluşturmaktadır.

Ülkemizde gençlerin yakından takip ettiği sanatçılar modayı kolayca belirlemekte ve gençleri özentiye sevk etmektedirler. Günden güne değişkenlik gösteren modadan en çok şikayetçi olanlar ise ailelerdir. Çünkü saç stillerinin bile moda olarak öngörüldüğü bir ortamda ülkemizdeki gençlerin çoğu bu konuda aşırıya kaçmaktadır.

Modaya talep öyle fazladır ki bunu televizyon reytinglerinden de anlayabiliriz. Bilgi yarışmaları, neredeyse sadece katılan kişilerin aileleri tarafından izleniyor iken; moda yarışmaları, milyonlarca kişi tarafından izlenmekte, reyting rekorları kırmaktadır.

Modayı ülkemizde değilde evrensel olarak ele almaya kalkarsak; modanın dünyada yayılmasını sağlayanların başında avrupalı stilistler geldiğini açıkça söyleyebiliriz. Dünyaca ünlü sanatçılara yaptıkları tarzları moda haline getiren stilistler, kitlelere doğrudan hükmetmekte ve onları etkilemektedir.

Giyim, kıyafet, aksesuar vb şeylerin nizami olması aslında aşikârdır. Ama televizyondaki ünlünün dar pantolon giydi diye herkesin ertesi gün dar pantolon giymesi de moda değildir. Çuval giymenin bile moda olarak lanse edildiği bir dünyada; bizler, kendimize yakışanı tercih etmeliyiz. Fakir – zengin çatışmasını tetikleyen bu aşırı moda çılgınlığına artık dur demeliyiz.

www.bayanimla.com

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Bayanımla – Moda Sadece Zenginler İçin mi? burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Bayanımla – Moda Sadece Zenginler İçin mi? gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.