Site Ekle

Backlink

Backlink Nedir?

Türkçe anlamı -geri link- olan backlink, başka bir internet sitesinin sizin sitenize referans olmasıdır. Kaliteli içeriğe sahip olan bir web siteniz varsa internet ortamında ilgili konu başlığında web siteleriniz referans olarak gösterilir. Bu şekilde referans edilen web siteleri de zamanla arama motorlarında, üst sıralardaki yerlerini alırlar. Ancak bu konuya mukabil bilinmesi gereken şey şudur; “backlink alımında tamamen doğal bir yol izlenmesi” kriteridir. Doğal şekilde alınmayan bir backlink doğru planlanmaz ise arama motorları tarafından sitenizin ceza yememesi imkansızdır.

Web sitenize link alma işlemleri ücretli veya ücretsiz olarak yapılabilir ama en önemlisi kaliteli PR değeri yüksek olan siteleri tercih etmemizdir. Bu terchimiz, web sitemizin kalite imajını yükseltecek ve marka değerini destekleyecektir. İnternet ortamında web sitemiz hakkında şöle bir intiba oluşacaktır. “ÖNEM VERİLEN SİTE“. Bu algının oluşması arama motorlarındaki yükselişimizle doğru orantılı bir durumdur.

Sonuç olarak backlink konusunda vurgulanması gereken; kaliteli sitelerden link almak, arama motorlarında örneğin Google‘da anahtar kelime bazlı sitemizin üst sıralara çıkması için yapılacak en önemli ve faydalı çalışmadır. Bu çalışmanın doğal yollarla ve sürekli olması gereklidir. Bir defa yapılan backlink çalışmasının sitemize katacağı değer her anlamda sıfırdır. Beklentiye girmememiz gerekmektedir. birNC‘ye göre arama motorlarının dikkat ettiği en önemli unsurlardan bir tanesi şudur; doğru backlinklerle gelişim gösteren bir web sitesinin, tek yönlü gelişimi olmamalıdır. Yani tüm backlink çalışmaları düzenli olmalı ve süreklilik arz etmelidir.

 

www.birnc.com.tr

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Backlink burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Backlink gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.