Site Ekle

Alaçatı ve Çeşme Rehberi

Ülkemizin son zamanlarda turizm ve eğlence alanında parlayan iki önemli merkezi şüphesiz ki; Çeşme ve Alaçatı’dır.

Özellikle yurtiçinden çektiği büyük turist kitlesi ile, Doğu’dan Batı’ya İzmir denilince akla gelen iki yerdir. Turizm açısından, ülkemizin ve bölgenin en ciddi gelir kaynaklarından olan Çeşme ve Alaçatı’nın , son yıllarda Avrupa ve diğer Dünya ülkesi vatandaşlarınca da oldukça büyük ilgi görmektedir. Sezon kapanışında dahi, yurtiçi ve yurtdışı turist kitlelerini; doğal güzellikleri ve şifalı olduğuna inanılan tertemiz havasıyla kendine çekmektedir. Sahip olduğu doğal zenginliklerin yanı sıra , ülkemizin gözde sahilleri, eğlence mekanları, farklı damak tadlarına hitap eden restorantları ve meşhur ev yemekleriyle de; ziyaretçilerin tekrar tekrar ziyaret etmeye karar verdikleri yerlerdir. Ayrıca, özellikle Alaçatı’nın sahip olduğu otlu yemek kültürü; son senelerde yapılan Alaçatı Ot Festivali ile uluslararası bir üne kavuşmuştur. Çeşme’nin meşhur kumrusu, sakızlı dondurması da yeme-içmeye düşkün ziyaretçilerimizi de cezbetmektedir.

Alaçatı ve Çeşme Rehberi

Alaçatı Evleri, mimari anlamda Türkiye İnşaat ve Dekorasyon literatürüne girmekle; bölgenin haklı farklılığını göstermektedir. Taş evlerinin hem dekoratif hemde farklılık yaratan özelliği, yapımında tamamen doğadan imal edilen ürünler olmasıdır. Ayrıca, Çeşme Marinası Türkiye’nin alanında en büyük ve en modern marinalarından birisidir. Marina etrafındaki denizcilik sektörüne hitap eden ürünlerin satışını yapan firmaların çokluğu ve ürün yelpazesi, bu alanda Çeşme’nin hatrı sayılır bir kapasitesi olduğunun da göstergesidir. AlacatiCesme.Com sitesi, bu iki cennet köşesi mekanımızın potansiyelinin farkında ve bu yüzden, artık bu potansiyeli hem ülkemiz hemde dünya vatandaşlarıyla paylaşmak istemekteyiz. Amacımız, bu iki güzide mekanımızın ticari faaliyet gösteren esnaf ve kurumlarını internet ortamında tanıtmak ve reklam hizmeti vermektir. Sitemiz çok yeni olmasına rağmen; gayet basit bir kullanımı vardır. Detaylarla, kafa karıştıran bağlantılarla hem kullanıcının hem kayıtlı üyelerimizin zorlanmayacağı bir firma ve sektör rehberidir.

Ayrıca sunulan tüm hizmetler tamamen ücretsizdir.

Firmaların iletişim bilgileri, web sitesi ve email adresleri, Google Maps üzerinden konum bilgilerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, birçok kategoride de daha çeşitli iş kollarından firmalara ulaşabilirsiniz. Çeşme ve Alaçatı’yı daha yakından tanımak, faaliyetteki firmalarla iletişime geçmek için mutlaka sitemize bekliyoruz.

www.alacaticesme.com

Yorum Gönder
0 Cevaplar

Cevabınız

Cevabınızı göndererek hizmet koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.

Alaçatı ve Çeşme Rehberi burada site tanıtımını yapıyor! Siz de Alaçatı ve Çeşme Rehberi gibi sayfa oluşturmak isterseniz ositeler.com'a üye olduktan sonra "Bir Site Ekle" butonuna basarak sitenizi tanıtabilirsiniz.