SEO2 yorum

Gelişen teknolojiyle birlikte internet sitelerine verilen değer ve duyulan ihtiyaç hızla artış göstermektedir. İnsanların aradıkları bilgiye daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için web sitesi sahipleri var güçleriyle çalışsalarda milyarlarca sitenin bulunduğu bir platformda ön sıralara çıkabilmek sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Bu sebeple Google, Yandex, Bing gibi önemli arama motoru listelerinde ön sıralara ulaşmak için bazı işlemler yapılmaktadır. Bu işlemlerin genel adı SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu’dur.

Arama Motoru Optimizasyonu yapabilmek için arama motorlarının size sunduğu yönergeleri çok iyi anlamak gerekiyor. Şöyle ki; Google sitenizi değerlendirirken 200’den fazla faktörü incelediğini söylemektedir. Bu uygulamalardan bir tanesi tanıtım yazısıdır. Tanıtım yazıları, işinizle ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu kurumunuzu anlatan makalelerdir. Bu tanıtımlarda yaptığınız işi ne kadar iyi anlatırsanız o kadar başarılı sonuçlar elde edersiniz.

Kurumsal ya da kişisel web site tanıtımınızı sitemize ücretsiz bir şekilde üye olup ekleyebilirsiniz. Tanıtım yazınıza eklediğiniz linkler, arama sonuçlarında yükselmenize yardımcı olur. Tanıtım yazınızda maksimum üç link bulundurmalısınız ve hepsinin başlığı birbirinden farklı olmalıdır. Tanıtım yazıma ne kadar çok link eklersem o kadar iyi olur düşüncesi yanlıştır. Tanıtım yazınızı ne kadar açıklayıcı ve özellikle Türkçe imla kurallarına uygun yazarsanız o kadar iyi olur. Kurumunuzu tüm detaylarıyla anlatan bir yazıda bir tane de link verseniz web siteniz için daha olumlu bir sonuç oluşturur.

Hemen tanıtım yazısı yayınla, birbirinden değerli web siteleri arasına katıl.

2 Yorum bulunuyor

Yorum ekle

Toplistler