SEO4 yorum

Web sitenizi tanıtırken oluşturacağınız tanıtım yazısına biraz özen göstermeniz gerekiyor. Sadece arama etiketlerinden ya da bağlantılardan oluşan tanıtım yazıları hiçbir işe yaramayacaktır. Boşuna zaman kaybıdır. Bu tür tanıtımlardan zarar bile görebilirsiniz.

Aslında sadece 10 dakikanızı ayırıp yaptığınız işi düşündüğünüz zaman ortaya çok güzel tanıtım yazısı çıkarabilirsiniz. Özgün olarak siteniz için hazırladığınız tanıtım yazıları içerisinde web sitenize verdiğiniz bağlantılar sayesinde hedef kelimelerde büyük bir yükseliş yakalarsınız.

Özgün tanıtım yazısı hazırlarken dikkat etmeniz gereken sıralama giriş, gelişme, sonuç şeklinde olmalıdır. Biraz daha kolaylaştırmak için kendinize şu soruları sorun;

 1. Bu işe ne zaman ve nasıl başladım?
 2. Neler yapıyorum ve neler yapacağım?
 3. Diğer sitelerden farkım nedir ve insanlar sitemi neden ziyaret etmeliler?

Yukarıdaki soruları cevapladığınız zaman elinizde üç paragraf yazı olacaktır. Bu paragraflardaki kelime sayısını elinizden geldiğince uzun tutun. Yani her paragraf için ortalama 80-100 kelime yazmaya çalışın. Tanıtım yazısı içerisinde bulunan bağlantıları makul düzeyde tutmalısınız. Her paragraf için bir link ekleyebilirsiniz. Ayrıca tanıtıma ekleyeceğiniz bir adet görsel tanıtım metninizi zenginleştirecektir.

Site tanıtımınızı hazırlarken Türkçe imla kurallarına mutlaka dikkat edin. Yazım kuralları kısmını incelemenizi öneriyoruz.

İşte gördüğünüz gibi bu kadar basit. Amacınız web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmekse mutlaka tanıtım yazınıza özen gösterin. Çünkü sektörünüzde milyonlarca web sitesi bulunuyor ve siz o sitelerden önce aranmak istiyorsunuz. Öyleyse o sitelerden farklı bir şeyler sunmanız gerekiyor.

Site tanıtımı hakkında takıldığınız bir şey olursa aşağıdaki yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

4 Yorum bulunuyor

 • okuruznet 24 Nisan 2015

  son zamanlarda degeri hizla artan bir tanitim yontemi. kesinlikle gelisi guzel hazirlanmamali ilk zamanlar tanitim yazilara fazla ozen gostermiyordum ama iyi bir icerik hazirlamak gerektigi asikar.

 • Sıddık Ağbaba 28 Mayıs 2015

  teşekürler çok yararlı oldu…

 • taner 23 Eylül 2015

  Bunun için ödeme yapacak miyiz?

 • forum 21 Mart 2016

  zaten işin en önemli kısmı da burası. insanlar o kadar emek harcayıp büyük ve güzel siteler yapıyorlar ama tanıtım yazılarını çok kısa ve özensiz hazırlıyorlar. ondan sonra tanıtım yazılarının etkisiz olmasından yakınıyorlar. 15 dakikadan fazla sürmüyor. sadece iyice düşünmek ve sitede ne yaptığınızı insanlara 3-5 cümle ile açıklamak. kim bilir sitenizin, insanlara söylemediğiniz ne kadar çok özelliği vardır da cümlelere dökmenizi bekliyordur…

Yorum ekle

Toplistler