GenelYorum yapılmamış

Gelişen teknolojiyle beraber hayatımızın her alanında önemli yer eden akıllı telefonlar sayesinde birçok işimizi kolayca halledebiliyoruz. Bu da internet kullanımında mobilin payını oldukça artırıyor.

Özel şirketlerin, e-ticaret sitelerinin veya hizmet sağlayıcılarının hatta blog servislerinin bile mobil kullanımda ulaşılabilir olması, kendilerine özel bir mobil uygulamaya sahip olmaları rakipleri açısından oldukça dikkat edilen bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bir uygulama geliştirmek, kullanımı kadar kolay bir iş değildir.

Peki Mobil Uygulama Nasıl Yapılıyor?
Mobil uygulama yapabilmek için ileri derecede programlama diline hakim olmanız gerekiyor ya da maddi gücünüz varsa bu dilleri ileri seviyede bilen DevelOper diye adlandırılan programcılarla çalışabilirsiniz. Ya da birazdan sizinle paylaşacağımız ücretsiz uygulama yapma servislerini inceleyip kendiniz bir uygulama yapabilirsiniz.

Bu servisler sayesinde programlama bilmeden veya binlerce lira para harcayıp bütçenizi sarsmadan kendi uygulamanızı yapabilir ve geliştirebilirsiniz. Artık “Yazılım bilmiyorum. Uygulama nasıl yapacağım?”, “Mobil uygulamaya ayıracak param yok.”, “Kişisel mobil uygulamamı nasıl geliştireceğim?”, “İşini iyi yapan DevelOper bulmak istiyorum.” gibi klişe sorular artık tarih oluyor. Biraz dikkat ve azimle bu işi kendi başınıza kolayca yapabileceksiniz.

Aşağıda yer alan mobil uygulama oluşturma platformlarından birini kullanarak ücretsiz ya da küçük bir ücret karşılığında kendi uygulamanızı yapabilir ve yönetebilirsiniz. Bu şekilde sitenizi ziyaret eden kullanıcılara farklı bir deneyim sunabilir, rakiplerinzi geride bırakabilirsiniz.

Mobil Uygulama Oluşturma ve Geliştirme Siteleri

1. MobiRoller (Türkçe)

Mobi Roller

MobiRoller, kişiye özel ya da kurumsal firmalar adına iOS ve Android uygulaması oluşturmak isteyen kullanıcılar için ideal bir mobil uygulama servisidir. Tamamen Türkiye’de üretilen ve Türkçe teknik desteğe sahip olan MobiRoller sayesinde hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan ve programlama bilmeden dakikalar içinde mobil uygulama yapabilirsiniz.

MobiRoller’in sunduğu Ücretsiz (Free) pakete ek olarak aylık ve yıllık ödeme planlarından birini seçerek hiçbir taahhüt olmadan sistemi kullandığınız kadar ödeyebilirsiniz.

2. AppMakr (Türkçe)

AppMakr

AppMakr, uygulama yapmak isteyen herkesin hiçbir programlama, kod yazma bilgisine gerek kalmadan iOS, Android ve HTML5 uygulamaları oluşturmasını sağlayan mobil uygulama geliştirme aracıdır. Bu servis sayesinde istediğiniz kadar uygulama yapabilir ve sınırsız sayıda güncelleme ile şekillendirebilirsiniz. Dashboard üzerinden oluşturduğunuz tüm uygulamalarınızı takip edebilir, uygulamanızın görünümünü ve işlevini kolayca özelleştirebilir, bunları yaparken eş zamanlı olarak görüntüleyebilir ve tek bir tuş ile markette yayınlayabilirsiniz. Ücretsiz üyelik ile başlıyor, tek sefere mahsus $99 kadar çıkıyor.

3. The AppBuilder

The AppBuilder

The AppBuilder, çevrimiçi araçlarından birini kullanarak size uygun bir uygulama oluşturabilirsiniz. Mesela, TheAppBuilder ile uygulamanızın yapısını belirleyip oluşturmanızda ve uygulamayı geliştirmenizde size eşlik etmesine izin vererek harika uygulamalar yapabilirsiniz.

4. Appery.io

Appery.io

Appery, iOS, Android ve Windows tabanlı işletim sistemleri için uygulama geliştirebileceğiniz, Apache Cordova içeren bulut tabanlı bir mobil uygulama geliştirme platformudur. Başlangıç (Basic) paketleri ücretsiz olmakla birlikte aylık $180 ödediğiniz takdirde premium üyelik avantajlarından faydalanabilirsiniz.

5. Mobile Roadie

Mobile Roadie

Mobile Roadie, programlama bilen, bilmeyen herkesin kendi Android ve iOS platformlarda uygulama geliştirmesine yardımcı olan çok kullanışlı bir uygulama geliştiricidir. Giriş ücretsiz olup, aylık $125 ve $700 arası farklı üyelik çeşitleri bulunmaktadır.

6. AppMachine

AppMachine

AppMachine, Android ve iOS tabanlı sistemler için profesyonel uygulamalar tasarlamak için kullanması oldukça kolay bir uygulama geliştirme platformudur. Sayfalar arası sürükle-bırak arayüzünü kullanarak, fotoğraf, video, bilgi içeren sayfalar gibi çeşitli uygulama geliştirme araçlarını kullanarak hepsini bir araya toplamanıza yardımcı olur. Üyelik seviyelerinde ödeme çeşitleri bir seferliğe mahsus olup $499 ile $899 paketleri bulunuyor.

7. Good Barber

Good Barber

Good Barber, uygulama geliştiriciyi kullanmak çok zevklidir. Çünkü, size tek satır bile kod yazdırmadan oluşturduğunuz uygulamanın her ayrıntısını kontrol edebilmenize olanak sağlar. iOS ve Android uygulamalarınızı büyük bir zevkle geliştirmenizi sağlayan bir servis. Üyelik ücretleri aylık $16 ile $32 arasında değişmektedir.

8. Appy Pie

Appy Pie

Appy Pie, herhangi bir programlama bilgisine gerekmeksizin iOS, Android ve Windows işletim sistemleri için uygulama oluşturmaya izin veren bununla birlikte hemen iTunes ve Google Play’de yayınlayabileceğiniz bulut tabanlı mobil uygulama oluşturma ve geliştirme aracıdır. Oluşturduğunuz uygulamayı indir, tekrar yükle derdine son veren bu sistem ile uygulamanızı sayfalar arasında sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Giriş paketi ücretsiz olup $33 kadar üyelik ücreti bulunmaktadır.

9. BiznessApps

BiznessApps

BiznessApps, kişisel kullanım ya da kurumsal işleriniz için gerekli olan mobil uygulamaları oldukça basit bir süreçte yapmanıza yardımcı olan iOS, Android, Windows tabanlı işletim sistemleri için harika bir uygulama geliştirme platformudur. Kullanımı çok basit olan içerik yönetim sistemi sayesinde dakikalar içerisinde uygulamanızı oluşturup her şeyini şekillendirmenize olanak sağlıyor. Üyelik ödemeleri aylık $29 ile $59 arasında değişmektedir.

10. GameSalad

GameSalad

GameSalad, Android, iOS yanısıra HTML5 ve OS X sistemleri dahilinde çeşitli platformlarda oyunlar yapıp sürükle-bırak teknolojisiyle, herhangi bir programlama bilgisine ihtiyaç duymadan uygulama oluşturmanıza yardımcı olur. Giriş seviyesi ücretsi versiyonlarla başlar, pro üyelik ise yıllık $299 kadar çıkıyor.

İlk yorum yazan siz olun.

Yorum ekle

Toplistler